תכונה:LongDescription

מתוך עמוד ענן

קפיצה אל: ניווט, חיפוש

זהו מאפיין מסוג טקסט.


(25 הקודמים) (25 הבאים)

דפים המשתמשים במאפיין "LongDescription"

הצגת 25 דפים המשתמשים במאפיין זה.

P

תל רקת +רקת נזכרת במקרא ברשימת הערים שבגבול שבט נפ רקת נזכרת במקרא ברשימת הערים שבגבול שבט נפתלי :"וערי מבצר הצדים צר וחמת רקת וכנרת"(יהושע יט, לה). על פי סקר וחפירה מצומצמת שנערכה בשוליים המזרחיים של התל, עם פריצת הכביש במקום ובניית "המוביל המלוח", עולה כי המקום היה מיושב מתקופת הברונזה הקדומה (התקופה הכנענית הקדומה) ועד תקופת הברזל (התקופה הישראלית) הקדומה) ועד תקופת הברזל (התקופה הישראלית)
תלתן הנביאים +היה כנראה ידען בגיאוגרפיה של ארץ הקודש ושל היה כנראה ידען בגיאוגרפיה של ארץ הקודש ושל ספרי התנ"ך וידע כי ירמיהו בא מענתות, הכפר שלידו גילה את הצמח לראשונה ! השם "הנביאים" מתאים ביותר לבית-הגידול של הצמח בחגורת הספר של שומרון ויהודה כי גם עמוס הנביא נולד בתקוע – כפר חשוב בספר יהודה בו גם גדל תלתן הנביאים. פר חשוב בספר יהודה בו גם גדל תלתן הנביאים.
יואל- מסעדה ומעשנת בשרים +בכניסה לאזור בתעשיה של כפר אדומים. במבנה הראשון משמאל לכניסה
עין אגס +נכון ל-15/8/13 המים אינם נקיים ויש ריח של ביוב. שדה הפסיפלורה הסמוך מושקה במי קולחין.
מוזיאון ראשונים - כפר מל"ל (עין חי) +באולם הראשי שחזור של שולחן האוכל המקורי אשר עומד על לבני האבן שנוצקו במושב. כלי אוכל ותמונות רבות.
"התעוררות" +בנוסף מצפה וטריבונה.
נחל מנגר +מסלול רכיבה יפה בערוץ וקניון נחל מנגר רכיבה על מדפי סלע גבים יפים מסלול רכיבה מתואר ב : https://sites.google.com/site/mountainbikeridesinisrael/Home/mtb-israel/menger
חצית ערוץ הטרסה +אין קשר בין התיאור התמונה והנקודה בפועל.
תל א-סקי +בצומת הכניסה לתל מצויה המסולעת עליה התבצרו בצומת הכניסה לתל מצויה המסולעת עליה התבצרו הסורים ומנעו ניסיונות חילוץ, שם עומדת אנדרטה ודמויות לוחמים מברזל. להרחבה : http://www.gal-ed.co.il/benny-hanani/Info/hi_show.aspx?id תצפית לשטחי מושבות החורן להרחבה: http://gplanet.co.il/prodetailsamewin.asp?pro_id=1554 net.co.il/prodetailsamewin.asp?pro_id=1554
לימן- חניה מוצלת ונחמדה - חורשת מעין +לימן ששייך לקיבוץ שדה בוקר, שודרג לזכרה של מעין ארבל, מדריכה במדרשת שדה בוקר. החורשה נוקתה 20.5.17. אנא שמרו על הנקיון, קחו את האשפה איתכם ושמרו על שלמות האתר
מערת בר יוחאי +לפי דר שמואל זילכה, המסתמך על מקור בזוהר , מערת הנזירים, או 'ביר אל חביס' היא מערת רשבי והיא המערה שהתחבא בה נחום איש גמזו. במילים אחרות פקיעין נמצאת במדבר לוד ולא בגליל העליון. המערה נמצאת בניצ: 648212 / 197604 .
חנייה בכניסה לנחל קינה +מכאן אפשר להתחיל את מסלול נחל קינה כמתואר בקישור
גשר רומי +האתר טרם נחפר . גשר זה שמש מקום מעבר של ההולכים לקיסריה והבאים ממנה בתקופה שקיסריה הייתה בירת יהודה ואחריה. הגשר שימש למעבר בכל ימות השנה והיה דרך חשובה לכיוון דרום. בעת העתיקה היה גם מקום לגביית דמי מעבר מהעוברים בו. במקום נמצאו מטבעות מהתקופות שונות.
מערות לוזית +המקום מוזנח לא ראוי לביקור הכל סגור עם גדרות
שער יציאה מנחל שיאון +ליוצאים ולנכנסים לנחל, לא להגיע לשער. להכנס או לצאת מנחל גובתא ע"י אל חאדר. אחרי כ-300 מטר בנחל לפנות מערבה לאורך גדר של שטח חקלאי וללכת עד הבולדר. משם אתם בנחל, יוצאים לגובתא או עולים בשיאון הבולדר מופיע בעמוד ענן
מסעדת הצ'אנס האחרון +הגזלן שישב בשנות ה80 בפתח הבסיס בנבי מוסא
דולינת הטרשים +הצמחיה בדולינת הבולען עשירה וצפופה: היא כו הצמחיה בדולינת הבולען עשירה וצפופה: היא כוללת "ערבוב" של צמחי קרקעית הדולינה, צמחי סלעים וצמחי השלוגית של המפנה המזרחי הנושק לצידה המערבי: כרים קוצניים של נואית, כרבולת חדעד ומיני קדד טרגקנטיים, גיאופיטים דוגמת שום הלבנון, זמזומית החרמון וכחלית ההרים; דובדבן שרוע הפורח בורוד עמוק בחודש מאי ושפע של דגניים רב-שנתיים – ברומית לבדנית, ציבורת ההרים ןשעורת הבולבוסין. קרקעית הדולינה מאוכלסת על דיד ברומיות חד-שנתייות, מיני אנדרוסקי וקרנונית ומרבדי ארכובית הארזים, לוטוס מקרין וחבלבל הלבנון. ארכובית הארזים, לוטוס מקרין וחבלבל הלבנון.
עין רומם +עדכון לאוקטובר 2013 - נסללה דרך אל מצבור ה עדכון לאוקטובר 2013 - נסללה דרך אל מצבור המים והחלו ניקיונות בוואדי.אם רוצים להמשיך בדרך למעיינות ,מומלץ לקחת מגפיים,כי הדרך בעצם עוברת בנחל. דצמבר 2014 המסלול שיורד ממדרגות האבן מאוד תלול וצר. לא מומלץ לרדת לבד. תוואי הנחל בוצי ומאוד סבוך בשיחים קוצניים, חייבים מצ'טה או מזמרה כדי ללכת לאורכו, ועדיף עם מגפיים ואולי כפפות לגינון כדי להתמגן מהקוצים. תוואי הנחל נמצא כ2-3 מטרים לצד הכביש, ונמוך ממנו בכ-3 מטרים. למי שיש אומץ ללכת על הכביש (אין מדרכה או שוליים, רק צמחייה סבוכה) ויכולות טיפוס בסיסיות על קירות יכול אולי להגיע לנחל יותר בקלות מהכביש. לא ברור לי היכן נמצאת הדרך הסלולה שהכותב שמעלי מציין. 09/05/19 יש קטע יפה עם מים נקיים, אכן ההגעה לשם קשה, היינו עם ציוד בסיסי נגד קוצים, אפשרות הגעה א'=דרך תחנת הדלק עולים לחורשה,יורדים לנחל וחוזרים אחורה למעלה הנחל, עוברים במעבר מתחת לכביש וצועדים במעלה הנחל, ב'=חוצים בזהירות את הכביש קצת אחרי תחנת הדלק (לכיוון למעלה9 ובמקום שהחומה לא גבוהה לרדת ישר עד הנחל, (יש מישהו שפתח לו מתחם קטן, לא נמצא שם בדרך כלל) לנביעה לא הגעתי. קטן, לא נמצא שם בדרך כלל) לנביעה לא הגעתי.
נחל גוב +הוראות הגעה ברגל לנקודת ההתחלה: יורדים מהא הוראות הגעה ברגל לנקודת ההתחלה: יורדים מהאוטובוס בזהירות (הכביש צר ולאוטובוסים יש מקום חניה רק בצד השמאלי של הכביש). חוצים בזהירות ומטפסים במדרגות לנקודת התצפית, שהיא גם אנדרטת הזיכרון לפיגוע הירי שקרה במקום בשנת 1954. ואז מזהים את הסימון הירוק ומתחילים לטייל. הוראות הגעה ברכב לנקודת הסיום (שהיא גם נקודת ההתחלה של המסלול המעגלי): (פה למעשה מסתיימים כל המסלולים השונים) הנהגים ממשיכים על כביש 227 לאחר שהורידו אתכם בחניון מישור ימין או באנדרטת הזיכרון ואתם מתחילים מלמטה באופציה המעגלית, פשוט יורדים את כביש מעלה עקרבים על פיתוליו היפיפיים (רצוי להביט בנוף המרהיב של בקעת צין). וכשמסתיימים העיקולים, עוצרים את הרכב וחונים בצד ימין של הכביש, ישנה רחבת עפר. בשביל להגיע ברגל לתחילת המסלול המעגלי מזהים את הסימון הכחול שיורד לואדי ומתחברים לסימון הירוק שיכניס אתכם לתוך הערוץ של נחל גוב. ן הירוק שיכניס אתכם לתוך הערוץ של נחל גוב.
הדיונה הגדולה +הדיונה הגדולה בפאתי באר מילכה
מעבר אוג המערבי +הצטלבות שבילים. שביל הראכב החוצה את האוג וציר רגלי היורד בערוץ אל המפלים והסולמות
בדיקה +סתם
מקאם שיהאב א-דין +בעבר התנועה האסלאמית רצתה לבנות מסגד גדול על קברו של שיהאב א-דין וכשאושרה התכנית ע"י ממשלת ישראל החלה התנגדות מצד הנוצרים, ב-2002 הופסקה התכנית לאחר לחץ אמריקני על ישראל. כיום המקום פועל רק כמסגד מאולתר עם מואזין אך בלי צריח של מסגד.
קבר ומצבה +תיקון טעות: יש שם שני קברים קרובים מאד. הקבר השני של גבר שנפטר שנתיים קודם
קליגרפיה אראביסק מוחמד כלש +אמן קליגרפיה מוסלמית
(25 הקודמים) (25 הבאים)
כלים אישיים
גרסאות שפה
מרחבי שם
פעולות
ניווט
תיבת כלים