עין סטף ועין ביכורה

מתוך עמוד ענן

קפיצה אל: ניווט, חיפוש
2014.06.14-162719.712.android.jpg

   594 מ'

תקציר

ירידה נוחה מהחניה אל שני מעיינות שכבה - עם נקבות. למעיין הצפוני(עין ביכורה) יש נקבה במסתיימת בחדר חצוב שבו הנביעות, והבריכה שלו איננה מנוקה כראוי. המעיין הדרומי (עין סטף) כולל נקבה שניתן להכנס לאתר הנביעה שלה מעל לפתח הנקבה ויציאה מעל הבריכת אגירה וכן בריכת אגירה עמוקה ונקיה לשחיה.

השם עין ביכורה הוא מניסיון התיישבות של אנשי לח"י במקום בתש"ח והשם עין סטף הוא מהכפר סטף שהיה במקום עד תש"ח. באתר חקלאות שלחין דמויית קדומה שהייתה נהוגה במקום מקדם המושקית ממי המעיינות ושרידים ארכיאולוגים בני 6000 שנה של מי שכבר בעבר נצלו את המעיינות הללו.

ניתן לחנות מלמעלה או מלמטה ובמקום יש פחי אשפה. עדכון-ב19.6.18 הסטף כמעט ריק אין טעם להגיע המים מלוכלכים ויש רק 20 סנטימ' הנביעה עדין פועלת-נאור טנגר ואליהו כהן. פעם ראשונה שאני רואה את הסטף ככה ממש נדיר.. עדכון 12/05/20 , לאחר שני חורפים מצויינים ורוויי גשם, הסטף חזר למצבו הטוב וראוי לטבילה ושחייה. 10.3.21- הנקבה של עין ביכורה סגורה 2021-עין ביכורה כבר רדוד ומלא באצות ותולעים,רק הסטף שווה,אבל לשים לב שמכיון שמשתמשים במים של הסטף להשקיה הוא לפעמים נמוך מבדרך כלל -2 מטר הכי מלא,מטר וחצי בהכי רדוד שראיתי

הרחבה

שביל לאפשר למי התהום בכפר הסטף שלמרגלות הר איתן, לצאת מבטן האדמה, נאלצו בני המקום לחצוב מערה. הפעולה עברה בהצלחה, והיום בריכה קטנה בקצה אוגרת את מי המעיין. בתמורה לסיוע שקיבל עין סטף בפריצתו החוצה הוא מציע, על פי האמונה, עזרה לנשים בהבאת ילדיהן לעולם.

המעיין נחשב לא רק לבעל סגולות פריון, אלא גם לכזה המסייע בהיפוך תינוקות באופן טבעי. אישה העומדת בפני לידת עכוז יכולה לנסות לבקר במקום ולהצליח לחמוק מהניתוח הקיסרי – היא צריכה להגיע עם בן זוגה לבריכה, הבעל ימלא את פיו מים ויעביר אותם לפיה של אשתו, וזו אמורה לשתות את המים הקרירים.

סיווג: מעין נקבה
נגישות:
מקור:נעם עציוני, קלוזו, עמית הורן, יוסף נעים, יניב לוי., Moti3030, Marikriber, Eduard, בנצי נחושתן, רותי ג'אן, אביביגל, נאור טנגר, עוזיאל הלוי, ליאו, Aviadyaira, אבישי אליהwarning.pngייצוג המחרוזת נעם עציוני, קלוזו, עמית הורן, יוסף נעים, י <span class="smwwarning">[…]</span> עוזיאל הלוי, ליאו, Aviadyaira, אבישי אליה ארוך מדי.
תאריך עדכון: 4/9/2021 12:37:32

קישורים חיצוניים

https://www.mako.co.il/travel-israel/tips-nature/Article-9d77abaa6161c21006.htm

כלים אישיים
גרסאות שפה
מרחבי שם
פעולות
ניווט
תיבת כלים