עין אנקור -"האגם הנסתר,

מתוך עמוד ענן

קפיצה אל: ניווט, חיפוש
CIMG6363.JPG

   -101 מ'

תקציר

08/07/12 במקום ישנו שומר נחמד שכיר של בעל המחצבה המונע כניסה לאגם המופלא. אלירן ד. מבט גיאולוגי על המחצבה של חרסיות תצורת "בירה" כולל עורקי הגבס והמסלע הגירי של תצורת "גשר" ממעל.בזלת הכיסוי -מעל התצורות הימיות הנ"ל. מי תהום שעלו במחצבת גבס נטושה, בשילוב עם מעיין טבעי (עין אנקור) ייצרו ביחד בשנים האחרונות מאגר מים לא קטן ועמוק.

המקום נקרא ע"י המטיילים "האגם הנסתר" משום היותו נחבא בפיתולי נחל אנקור ומתגלה ממש בפיתול האחרון שלו.

לאחרונה מבקשים מפעילי מחצבת הגבס לחזור ולהפעיל אותה לקול קריאות המחאה של הארגונים הירוקים והמטיילים הרבים שבאים לראות את נקודת החן הזו.

ניתן להגיע למקום ברגל (מומלץ), אך ניתן להגיע כמעט בכל סוג של רכב.

נכון 23.07.18 המים קצת מסריחים. שומניים קצת.


2010: האגם נשאב ויובש כמעט לחלוטין. השאיבה גרמה לפגיעה חמורה באקוויפר של האזור ובמי התהום. כמו כן הופרכו האגדות העתיקות שהסתובבו על טרקטור ששוכב במעמקי האגם. הכניסה מגודרת ונעולה. יש שומר קבוע בכניסה

8.4.2016 האגם יבש כולו.


לבקשת תמונה: shlomiadler2@walla.com

הרחבה

2011: במקום "אגמון" מים לא קטן שלא הצליחו לשאוב כבר כמה חודשים. זה טיפ טיפה אבל ממש טיפ טיפה לעומת מה שהיה פעם. אל תצפו. חוצמזה המקום כבר נראה כמו מחצבה - מכוער עם ערימות עפר ובורות בכל מקום. תזכרו שזה שטח פרטי, אז זהירות לא להיתפס...

עדכון פסח 2012: מעט מאוד מים, הרבה מאוד פרות.

15\07\15 מחצבת הגבס קיבלה אישור חציבה מחודש.במקום נמצא שומר שלא נותן להיכנס. 5.8.16 -המקום נגיש -שופע מים.

סיווג: אגם
נגישות: הכל
מקור:Uzik, יוני מ, Snissim, Shlomiadler2, עופר כהן, הפט, מרדכי גולדברג, Benzeev7, Dtichon, דורון ג, צביקה זית, Guysk, קרן זילברשמיט, Elirand2, אברהם חי, יואב נתן, מבריק, ימשי, טולה-ב, צוות08, נדב רחבי, Achavb, שמואל וגליין, פננאן, אוזן 66warning.pngייצוג המחרוזת Uzik, יוני מ, Snissim, Shlomiadler2, עופר <span class="smwwarning">[…]</span> רחבי, Achavb, שמואל וגליין, פננאן, אוזן 66 ארוך מדי.
תאריך עדכון: 4/12/2019 07:27:32

קישורים חיצוניים

http://www.hamaayanot.co.il/home/index.php?page DSC08880.JPGכלים אישיים
גרסאות שפה
מרחבי שם
פעולות
ניווט
תיבת כלים