עין לילית

מתוך עמוד ענן

קפיצה אל: ניווט, חיפוש
תמונה3 100.jpg

   712 מ'

תקציר

מעין בתוך מערת קבורה בריכה של 5X4 בעומק של מטר הנובעת בתוך מערה(המים מאוד קרים). מקום נסתר ומגניב (קשה למצוא אותו), בייחוד לאור העובדה שהמערה שימשה בעברה כבאר ומערת קבורה. המעיין שוכן בשטח מרעה מגודר ופעיל. בהגעה וביציאה יש להקפיד על סגירת שער הבקר וכמו כן אסורה הדלקת מדורות בשטח המעיין וסביבתו.

מדובר כנראה בבור מים מטוייח, יש פתח עליון עם חולית בור. לא מצאתי עדויות חד משמעיות להעלות איגום. יולי 19 - מיקום מדוייק. ניתן לחנות את הרכב ברצבת עפר קטנה בצמוד לכביש, הליכה רגלית של כ 40 מ' דרך שער הבקר ממשיכים ישר ממול לשער והגעה לנק' (נמצאת מימין לשביל) מצד שמאל תראו כמין משטח מסלע. המים במבנה נקיים וצלולים, גובהם כ 1.5 מ'. בצמוד למבנה שטח מוצל מתחת לעצים המתאים לקמפינג של 1-2 אוהלים.

יוני 2020-ההוראות למעלה מדויקות. יש מים קרים. יש מקום לאוהלים. נכון ל 8/8/20 אחלה מעיין. מלא מים קרים.

אוקטובר 2020: יש מים אך בבקשה לא להכנס. בתוך המעיין חי מין של סלמנדרה בשם טריטון והוא נמצא בסכנת הכחדה!

הרחבה

במעיין אוכלוסיית טריטונים וסלמנדרות, יש להזהר מלפגוע בהן. מוצע לקרוא למקום בשם עין לילית כיוון שכאן מצא אפרים אזוב את הקן הראשון של הלילית המצויה, דורס לילה חשוב הנמצא באזורים ההרריים של החבל הים-תיכוני. בשולי השביל בין המעיין לכביש הראשי שפע של צמחי בר ים-תיכוניים האופייניים לחברת אלון מצוי ואלון תולע השולטים בחגורה זו של החבל הים-תיכוני. בזכות "חוסר הרעיה האגרסיבית", ניתן למצוא כאן מרבדים של גרגרנית לילכית וצמחי בר חד-שנתיים רבים אשר הושמדו מרוב השטחים בסביבה בגלל רעיית הבקר האינטנסיבית.

סיווג: בור מים
נגישות: אופניים
מקור:נעם יהודה, אליחי ט., Waiser adam, שני רווה, יואבגזית, 328906003, תומר1704, Elieisenstein, כפיר פלקר, הגליל, ארלה, ליאו, אבי שמידע, Ramis212, Tarmenel, ש.ש.ב, חיים זקס, דניאלה סטרן, חיים בן עשור, Tevet giladwarning.pngייצוג המחרוזת נעם יהודה, אליחי ט., Waiser adam, שני רווה <span class="smwwarning">[…]</span> קס, דניאלה סטרן, חיים בן עשור, Tevet gilad ארוך מדי.
תאריך עדכון: 10/10/2020 11:05:54

קישורים חיצוניים

צוות שלמון 2018.08.30-183406.285.android.jpgכלים אישיים
גרסאות שפה
מרחבי שם
פעולות
ניווט
תיבת כלים