עין חזי

מתוך עמוד ענן

קפיצה אל: ניווט, חיפוש
2017.10.11-162506.184.android.jpg

   646 מ'

תקציר

מעיין הנובע בחוזקה כל השנה, זרימתו שופעת לפני היורה ושפיעתו הגדולה מתאימה לבניית בריכה. לתשומת לבכם: הבריכה והבוסתן שסביבה הם מקום פרטי, השייך לתושב הכפר וואלג'ה, והמים האלה הם מקור חיין עבורו. אנא התייחסו אל המקום ואל האנשים ששוהים בו בכבוד. כמו כן, בעל המקום מעדיף שיגיעו לשטח בין השעות 14:00-09:00, אנא כבדו בקשה זו.

הנביעה בתוך בריכה מלאכותית בסלע מוקפת סבך קנים. מי המעיין נאספים דרך תעלת בטון קטנה ודרך צינור ומפל בגובה 1.5מ' לתעלת הבטון שממזרח לכביש ומשקים דרך קבע את הקנים הגדלים לצד הכביש.

לפני חציבת המבתר היה במקום מעיין בתוך מערה, ושמו היה עין אבו זְנִיד.

הנביעה נמצאת בסמוך לשלט המשולש בעליה והשלט שמולו "הישאר בהילוך נמוך" בירידה. מומלץ לחנות בשול הרחב שלאחר שמעקה הבטון נגמר. לבאים מכיוון הגוש - כמאה-מאתיים מטר מהמעיין לכיוון צפון מזרח יש חניה נוחה, לייד האי תנועה יש עליה למדרכה שהופכת לדרך עפר, יש שם מקום לחנות. תכלס גם למי שבא מכיוון ירושלים אפשר לחנות שם (יש מעין "חור" באי תנועה שמאפשר מעבר), לא בטוח אם זה חוקי או לא.

הוראות הגעה מהחניה לייד האי תנועה - ממשיכים עם הכביש לכיוון גוש עציון על המדרכה הצרה עד שהיא נגמרת, אחרי זה ממשיכים עוד כמה עשרות מטרים, ועוברים אל הצד השני של הוודיון הקטן שמשמאלכם. כשמגיעים אל הטרסה השנייה מלמטה במטע הזיתים פונים שמאלה, ממשיכים 50 מטר בערך ומגיעים.

אוגוסט 19 הברכה מלאה, הערבי אומר שהוא ממלא את הבריכה לצורך השקיה. ערב יו"כ תשפ - מלא במים טובים ונקיים עד החזה. 08/07/2020 ריק.

הרחבהסיווג: מעין
נגישות:
מקור:Neria38, Uriel51, יואב גבירצמן, Rozis17
תאריך עדכון: 7/8/2020 09:19:59

קישורים חיצוניים

כלים אישיים
גרסאות שפה
מרחבי שם
פעולות
ניווט
תיבת כלים